Tokat Reşadiye Termal Kaplıcaları

Tokat Reşadiye Termal Kaplıcası suyunun Sağlık Bakanlığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri aşağıda belirtilmiştir:

reşadiye kaplıcasıHekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod, artrit, ankilozan, spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla,stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

Suyun içerdiği arsenik miktarı izin verilen değerlerin oldukça üzerindedir. Bu nedenle bu kaynaktan içme uygulamaları şeklinde yararlanılması sakıncalıdır. Suyun içme ve inhalasyon maksadı ile kullanımı kesinlikle engellenmelidir.

Reşadiye Termal Kaplıcası Tesisleri:
Belediye Belgeli olan tesisin kür merkezine, Sağlık Bakanlığı tarafından kaplıca işletme izni verilmiştir.

Tesis, 52 oda, 82 yatak, 124 kişi kapasiteli termal otel ve kür merkezinden oluşmaktadır. Ayrıca tesis bünyesinde toplam 51 oda, 136 yatak kapasiteli 16 adet apart ev, motel ve 8 adet bungalov tipi evler bulunmaktadır.

Tesiste 13 adet sıra banyosu, 1 adet sauna, 1 adet jakuzi, 1 adet Türk hamamı, fitness centre, kapalı ve açık havuz, şok havuzu, buhar ünitesi, basınçlı su odası ve fizik tedavi birimleri mevcuttur.

Tesis 12 ay boyunca hizmet vermektedir.

Adres:
Çermik Mevkii Reşadiye / Tokat

Ulaşım:
Reşadiye termal kaplıcaları, Tokat İl merkezine 90 km. uzaklıktadır.

Tokat Reşadiye Termal Kaplıcaları Tokat Reşadiye Termal Kaplıcası

Post navigation