Sivas Sıcak Çermik Termik Kaplıcaları Otelleri / Pansiyonları

Sivas Sıcak Çermik Termik Kaplıcaları termal suyunun romatizmal hastalıklar, kemik ve kireçleme hastalıkları, deri hastalıkları, kadın hastalıkları, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıklarında banyo kürleri şeklinde uygulandığında yararlı olduğu bilinmektedir.

Tesis Bilgileri:

Sivas Sıcak Çermik Kaplıca alanında, Sivas Belediyesi tarafından işletilmekte olan ve 457 yatak kapasitesine sahip 4 adet termal otel, özel bir şirket tarafından işletilen ve Tek Vakfına ait olan 50 yatak kapasitesine sahip Tek Otel, 10 adet prefabrik ünite ve Cumhuriyet Üniversitesi’ne ait 15 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmaktadır. Ayrıca yaz sezonunda çadır kent görünümünde olan kaplıca alanında 1200 adet kapasiteli çadır alanı bulunmaktadır.

Sefa Oteli >>>
12 ay boyunca hizmet veren tesis 29 odada toplam 89 yatak kapasitesine sahip olup ayrıca tesiste 27 adet termal sıra banyosu bulunmaktadır.
Adres: Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35. km Yıldızeli / Sivas

Şifa Oteli >>>
Yaz döneminde hizmet veren tesis, 42 odada toplam 132 yatak kapasitesine sahip olup ayrıca 20 adet termal sıra banyosu bulunmaktadır.
Adres: Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35.km Yıldızeli / Sivas

Çamlıca Oteli >>>
Yaz döneminde hizmet veren tesis 40 odada toplam 142 yatak kapasitesine sahip olup ayrıca tesiste 20 adet termal sıra banyosu bulunmaktadır.
Adres: Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35.km Yıldızeli / Sivas

Karlıpınar Oteli >>>
Yaz döneminde hizmet veren tesiste 18 oda mevcut olup 54 yatak kapasitesine sahiptir. Ayrıca Çamlıca Otelinde bulunan termal sıra banyolarından yararlanılmaktadır.
Adres: Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35. km Yıldızeli / Sivas

Tek Oteli >>>
Kaplıca alanı içinde TEK Vakfına ait olan ve özel bir şirket tarafından işletilmekte olan tesiste 20 oda mevcut olup 50 yatak kapasitesine sahiptir.

Termal Otele ait kür merkezine, Sağlık Bakanlığı tarafından kaplıca işletme izni verilmiştir.
Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş tedavi özellikleri; hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit basta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amaciyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarinda tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; içme kürleri seklinde florür içermesi nedeni ile osteoporozda yardimci tedavi unsuru olarak, bikarbonat içeriğinden ötürü mide – bağırsak sisteminin fonksiyonel rahatsızlıklarında, seçilmis üriner yol tasi olgularinda tas metaproflaksisinde yardımcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Kaynak 2862,12 mg/Lt. toplam mineralizasyona sahip, florürlü (2,28 mg/Lt), bikarbonatlı, karışık (mixed) nitelikte termomineralli su özelliğindedir.
Adres: Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35. km Yıldızeli / Sivas

Cumhuriyet Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi >>>
Kaplıca alanına çok yakın bir mesafede bulunan ve 15 yatak kapasitesine sahip olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde fizik tedavi uzmanları gözetiminde yapılmakta olan tedavi ve hidroterapi üniteleri yer almaktadır.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine, Sağlık Bakanlığı tarafından kaplıca işletme izni verilmiştir.
Hekim kontrolünde banyo uygulamalari seklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit basta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrasi gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalısmalarında, kronik dönemdeki seçilmis nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarinda tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; içme kürleri seklinde florür içermesi nedeni ile osteoporozda yardımcı tedavi unsuru olarak, bikarbonat içeriginden ötürü mide-barsak sisteminin fonksiyonel rahatsızlıklarında, seçilmiş üriner yol taşı olgularında taş metaproflaksisinde yardımcı tedavi unsuru olarak kullanilabilir niteliktedir. Kaynak 3075,178 mg/Lt. toplam mineralizasyona sahip, florürlü (2,43 mg/Lt), bikarbonatlı, karisik (mixed) nitelikte termomineralli su özelliğindedir.

Adres:
Sıcak Çermik Kaplıcası Sivas Ankara yolu 35. km Yıldızeli / Sivas

Sivas Sıcak Çermik Termik Kaplıcaları Otelleri Pansiyonları

Post navigation