Simav Eynal Termal Kaplıcası / Hamamı Ege Pansiyonu – Oteli

Simav Eynal Termal Kaplıcası / Hamamı Ege Pansiyonu – Oteli oda fiyatı, tesis konaklama ve şifa bilgileri:

Simav Eynal Kaplıcaları Ege Pansiyonu tesis bilgileri:
Ege Termal 42 apartıyla müşterilerine hizmet vermektedir.
Eynal Kaplıcaları içerisinde müşterilerin faydalanacağı 2 adet termal havuzlu Türk hamamı, kapalı termal yüzme havuzu, aquapark, şifalı ayak banyosu, restaurantlar, çay bahçeleri, masa tenisi, bilardo, oyun salonu, jimnastik ve spor için fitness center ve bunun yanında yeşillikler içinde piknik alanları, çocuk oyun parkları, gezi alanları, voleybol, basketbol, çim futbol sahası, halı saha, market pide fırını ve cami bulunmaktadır.

Tesisdeki apartlar jeotermal ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır.

Apart motelde; 1 adet çift kişilik yatağı bulunan gardroplu yatak odası, 2 adet çekyat bulunan oturma odası, televizyon, santralli telefon, ev tipi buzdolabı, mutfağında yemeklerinizi pişirebileceğiniz tüplü ve elektrikli ocak, yemek masası ve sandalyesi, banyosunda aile hamamı şeklinde havuzu, kurnası ve duşu bulunmaktadır.

Simav Eynal Kaplıcaları Ege Pansiyonu şifa bilgileri:
Kükürt ağırlıklı su cilt hastalıklarında, sodyum bikarbonat ağırlıklı su ise romatizmal hastalıklarda kullanılmaktadır.

Termal suyu; hastalıklardan korunma tedavi ve rehabilitasyon amacını kapsamaktadır. Tedaviyi kolaylaştırıcı ve ağrıları azaltıcı etkisinin yanı sıra iyileşme sürecinde de katkısı bulunmaktadır.

Kaplıca sularının insan organizması üzerinde 2 temel etkisi vardır; hidrostatik basınç ve kaldırma etkisi ile sıcaklığın birlikte oluşturduğu mekanik etki fiziksel etkilerdendir. Özellikle kireçlenmede, kas zayıflığında, felçlerde ve ameliyat sonrası egzersizlerde kullanılır, aynı kapsamdaki termik(sıcak) etki kan dolaşımını hızlandırır, kas gerginliklerini çözer, ağrıları dindirir ve hareket kapasitesini artırır. Ter bezlerinin sayısı değil ama etkinliği artar. Termal suda bulunan mineral, gaz ve radyoaktivitelerin, banyo yoluyla veya inhalasyon yoluyla vücuda girmesi ise kimyasal etkilerdendir. Kaplıca suyu ile tedavi vücudun koruyucu mekanizmalarını harekete geçirir.

Termal hamam romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde kronik bel ağrısı, osteoartit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehebilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejatatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

Adres:
Simav / Kütahya

Simav Eynal Termal Kaplıcası Hamamı Ege Pansiyonu Oteli oda fiyatı tesis konaklama şifa tedavi

Post navigation