Diyarbakır Melike Belkıs Büyük ve Küçük Paşa Çermiği

Diyarbakır Melike Belkıs Çermiği Büyük ve Küçük Paşa Kaplıcaları; oda fiyatı, tesis konaklama ve şifa bilgileri:

Tesis bilgileri:
“Büyük Paşa” ve “Küçük Paşa” denilen tarihi hamamların yanında iki adet localı ve bir adet “Özel Aile Kabinleri” olmak üzere beş ayrı binada hizmet verilmektedir. Çevresinde birçok turistik amaçlı otel ve pansiyon bulunmaktadır. Yaklaşık 800 yatak kapasitelidir.

Büyük Paşa Hamamında; 1, Küçük Paşa Hamamında 1, erkeklere ait localarda 1, kadınlara ait localarda 1 olmak üzere toplam 4 adet havuzu bulunmaktadır. Havuzlar müşterek kullanılmaktadır. Ziyaretçilere gerekli olan hizmetler sunulmaktadır.

Kaplıcadan Yararlanma:
diyarbakır melike belkıs çermiği kaplıcasıÇermik Kaplıcası dört mevsim hizmete açıktır. Ancak tedavi amaçlı kullanımı genellikle Haziran, Eylül ayları arasında yoğunluk kazanmaktadır. Tavsiye edilen kullanım süresi 21 kür’dür. Kaplıca bölgesinde bulunan Dicle Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı birimine sevkli gelen hastalara gerekli tıbbi müdahale de yapılmaktadır. Kalp yetmezliği olan hastaların doktor tavsiyesi olmadan kaplıcaya girmesi risklidir.

Şifa bilgileri:
Çermik Kaplıcaları iltihaplı romatizmalar nevrit, polinevrit, çocuk felci kadın hastalıklarının kronik sendromları koklama ve serpintilerine ile de üst teneffüs yolları hastalıklarında çok iyi sonuçlar alındığı tıbbi araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır.

Adres: İlçeye 3 km uzaklıktadır. Çermik / Diyarbakır

Diyarbakır Melike Belkıs Çermiği Büyük Küçük Paşa Kaplıcaları oteli pansiyonu oda fiyatı tesis konaklama şifa tedavi 

Post navigation