Bursa Kara Mustafa Paşa Termal Kaplıca ve Kükürtlü Hamamları

Bursa Kara Mustafa Paşa Termal Kaplıca ve Kükürtlü Hamamları şifa, konaklama, rezervasyon, adres bilgileri:

Bursa Kara Mustafa Paşa Termal Kaplıca Kükürtlü Hamamı
Kaplıca ve şifalı su kenti diyebileceğimiz Bursa’nın yine kaplıca semti Çekirge’de bulunan Kara Mustafa Hamamları ve Kaplıcaları Bursa kaplıca suları içerisinde radyoaktif özelliği en yüksek olan suları bulundurmaktadır. Bursa Çekirge Mudanya yolu üzerinde Kükürtlü mahallesinde bulunan Kara Mustafa Kaplıca hamamlarında su miktarının az olması sebebi ile büyük havuz bulunmamaktadır.

Bursa Kükürtlü Kara Mustafa Paşa Kaplıcaları Özellikleri
Kaplıcalar erkekler bölümü ve aile bölümü olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Aynı zamanda otel ve konaklama hizmeti de veren Kara Mustafa Paşa hamamlarının erkekler bölümünde 6 oda ve 13 yatak kapasiteli oteli de bulunmaktadır.

Kaplıcanın diğer bölümü ise aile bölümüdür. Bu bölümde evli çifteler için düşünüşmüş 25 adet banyo bulunmaktadır. Üst katta ise 15 odalı ve 30 yatak kapasiteli konaklama mekanı bulunmaktadır. Kaplıcanın aynı zamanda otel ve konaklama olarak da hizmet vermesi mekanı dinlenmek için oldukça elverişli kılmaktadır. Otel odalarında termal su kaynaklı banyolarda mevcuttur. Sodyum bi karbonat zengini Kara Mustafa Kaplıca suları 54-56 derece sıcaklığa sahiptir. Ayrıca hamada buluna küçük yalak halk arasında tam bir şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Bu yalağın kısırlığa iyi geldiği oldukça yaygınlaşmı ve çocuğu olmayan kadınların tercihi Kara Mustafa Paşa yalağı olmuştur.

Bursa Kükürtlü Kara Mustafa Paşa Kaplıcaları Şifa Özellikleri
Kara Mustafa Paşa Kaplıca sularının, romatizmal hastalıklar, gut, egzama, nevralji ve kemik hastalıklarına iyi geldiği bilinirken. Yaygın bir görüşte kadın hastalıklarına neredeyse bire bir olduğudur.

Adres:
Kükürtlü Mahallesi, Yeni Kaplıca Caddesi No:6 Osmangazi / Bursa

Bursa Kara Mustafa Paşa Termal Kaplıca Kükürtlü Hamamı Bursa Kara Mustafa Paşa Termal Kaplıca Kükürtlü Hamamı

Post navigation