Bingöl Kös Kaplıcaları Termal Otelleri

Bingöl / Kös Kaplıcası Termal Otelleri – Pansiyonları; oda fiyatı, şifalı suları, telefon numarası, rezervasyon bilgileri:

Kaplıcaların 10 moteli, 1 oteli, 10 pansiyonu ikisi kapalı olmak üzere 3 yüzme havuzu, lokantası, çay bahçesi, araç parkı bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistler burada dinlenmek, şifa bulmak için akın akın gitmektedirler.

Kaplıca havuz suyundan alınan numunelerin Ankara Refik Saydam Merkez Hıfzısıhha Enstitüsü Kimyevi Tahlil Şubesince yapılan tahlil sonuçları ve Ankara Numune Hastanesi Fizikoterapi ve Hidroterapi Kliniği Şefliğince yapılan tetkik raporu sonucunda; Su bikarbonatlı, karbondioksitli ve karbon gazoz sular grubundandır. Bundan başka klor, sülfat, ve silikat gibi anyonlar ile demir ve alüminyum katyonları da mevcuttur.

Su içildiği zaman midenin çabuk boşalmasını sağlar. Hazmı artırıcı maden suyu olarak ta içilebilir.Tortu bıraktığı için ancak mahallinde içilebilir. Şişelenip nakledilemez. Romatizma ve kadın hastalıklarında banyo olarak kullanılması faydalıdır.

Ayrıca suyun deri ve böbrek hastalıklarına faydalı olduğu söylenmektedir.

Ulaşım:
Bingöl-Karlıova karayolunun 20. km’sindedir. Yaz ve kış aylarında ulaşım sağlanabilmektedir.

Bingöl Kös Kaplıcaları Termal Otelleri oda fiyatı Bingöl Kös Kaplıcaları Termal Otelleri oda fiyatı Bingöl Kös Kaplıcaları Termal Otelleri oda fiyatı

Post navigation